איך להנביט עץ אבוקדו במים בקלי קלות

13 May, 2021

איך להנביט עץ אבוקדו במים בקלי קלות

עם כל הכבוד לטוסט אבוקדו, עצי אבוקדו הם אחת הסיבות המרכזיות בגללן הוא הפרי האהוב עלינו. 

והחלק הכי כיף? ממש קל לגדל אותם!

אחרי המון ניסוי וטעייה, מצאנו את הדרך הקלה והיעילה ביותר לגידול עצי אבוקדו, והחלטנו לשתף אתכם בסודות הנבטת אבוקדו הכמוסים ביותר שלנו. בהצלחה!! שלחי לנו תמונות אחר כך:)

איך זה עובד?

 1. חתכי את הפרי


 2. קחי את גלעין האבוקדו וקלפי את הקליפה החיצונית,היא תהיה דקה וחומה. אנחנו אוהבות לעשות את זה מתחת לזרם מים (זה קל יותר וחוסך בלאגן). קילוף השכבה החיצונית חשוב כדי למנוע מצב של ריקבון. 

 3. קחי כמה מגבות נייר והרטיבי אותם. 4. עיטפי את גלעין האבוקדו במגבות הנייר הרטובות. 5. הניחי את גלעין האבוקדו בשקית זיפ-לוק וסגרי את השקית. ככה את תיצרי סביבה לחה השומרת על הגלעין שלך לח ומונע ממנו להתייבש- מה שמעודד צמיחה מהירה יותר. 6. מדי פעם, בידקי מה שלום הגלעין שלך, ואם הוא מוכן לשלב הבא (הנבטה במים). מתי
  הוא מוכן לשלב הבא? כשהגלעין מתחיל להתפצל מעט וכששורש קטן נוצר בחלק התחתון של הגלעין.  אל תילחצי אם זה לא קורה ישר- זה יכול לקחת למעלה מחודש, אבל לרוב לוקח בערך שבועיים.


 7. כשהאבוקדו שלך מתחיל להתפצל, קחי כלי לייחור והניחי אותו מעל כוס זכוכית.

 8. שימי את האבוקדו בכלי, כשתחתית האבוקדו יושב בתוך הכלי. 9. מלאי את הכוס במים, ושימי לב שהמים מגיעים עד מעל לשורש הקטן שהתחיל להיווצר. הגלעין עצמו לא חייב לשבת במים אבל השורש כן.

  כלי לייחור

 10. עכשו לחלק הכיפי! הפיצול באבוקדו יגדל ויגדל, ויותר שורשים יתחילו להיווצר (זה ממש כיף כשזה קורה). אחרי כמה זמן, תראי שבקצה העליון של האבוקדו יתחילו לצוץ עלים (= עץ אבוקדו!). 

 11. כדאי להחליף את המים בערך פעם בשבוע, ככה שהעץ שלך יקבל את כל המינרלים שהוא צריך כדי להישאר בריא ושמח. כמה זמן כדאי להשאיר אותו במים? שאלה מצויינת! אחרי כמה חודשים, אולי תראי שחלק מהעלים מתחילים להתייבש או שכבר לא צומחים עלים חדשים. כשזה קורה, העבירי את עץ האבוקדו לאדמה. את לא צריכה לשתול את כל הגלעין, רק את שורשיו.

מוכנה להתחיל לייחר? הכלים שלנו יעזרו לך לייחר בכיף ובקלות, הקליקי לראות!

לערכת גידול אבוקדו