איך לעזור לצמחים שלך לפרוח בשנה הקרובה 

09 September, 2021

איך לעזור לצמחים שלך לפרוח בשנה הקרובה 

קרדיט תמונה: רייצ׳ל ולנטה


צמחים צריכים כמה דברים בסיסיים כדי לחיות: אדמה, מים, אור שמש וויטמינים (יש כאלו שיגידו שהם צריכים אהבה אבל זה כבר נושא לפוסט אחר…). הצמחים שלך צריכים את הדברים האלו לאורך כל השנה, אבל במינונים שונים - שמשתנים לפי עונת השנה. בפוסט הזה, נעבור על השינויים שכדאי לך עשות בעונת המעבר, כדי שהצמחים שלך יהיו בריאים ויפים גם במהלך החורף.


  • דשן:  כשאת מדשנת את צמחי הבית שלך, את בעצם מעניקה להם את המינרלים שהם צריכים כדי לגדול. לכן, מומלץ מאוד לדשן באופן קבוע במהלך האביב והקיץ - כשהצמחים שלך בשיא עונת הפריחה. במהלך החודשים הקרים יותר, הצמחים שלך - ממש כמו המומינים - נמצאים עמוק בתרדמת חורף, ואינם צריכים דישון. 

  • עכשיו כשהבקרים והערבים כבר קצת קרירים (לפחות בירושלים:) זאת ההזדמנות האחרונה לדשן אותם לפני סוף עונת הצמיחה. כדאי להוסיף לאדמה פחות דשן מאשר בחודשי האביב והקיץ, בערך חצי מהכמות הרגילה. תחשבי על זה כתהליך גמילה מחומרי הדישון:)

    לקולקצייה שלנולקולקצייה שלנו

  • השקייה:  אם את עוקבת אחרינו כבר תקופה, את יודעת שאין שום דבר שעולה לנו על העצבים יותר מהאמירה  שיש להשקות צמחים כל x זמן. הזמן האידיאלי להשקיית הצמח שלך תלוי באדמה של הצמח, ולא בכמות הזמן שעבר מאז שהשקית בפעם האחרונה. איך יודעים מתי להשקות? מבחן האצבע! טובלים אצבע לתוך האדמה, ואז בודקים מה מצב האדמה- היא לחה? היא יבשה? ומשקים בהתאם לצרכי הצמח שלך (טיפ: רוב הצמחים צריכים השקייה נוספת רק כשהאדמה שלהם יבשה לגמרי). במהלך החודשים הקרים יותר של השנה, לאדמה לוקח יותר זמן להתייבש, מה שאומר שהצמחים שלך זקוקים לפחות מים. המשיכי לבדוק את האדמה כל כמה זמן, ואל תיבהלי אם יש לך צמחים שזקוקים להשקייה רק פעם בכמה שבועות- זה נורמלי לחלוטין!    לכלי שלנו לעציץ תלוילכלי שלנו לעציץ תלוי

  • שמש: בסתיו ובחורףֿ, תנאי האור בבית שלך יכולים להשתנות. אם כמות האור פוחתת אצלך בבית, ייתכן ותרצי להעביר את הצמחים שלך קרוב יותר לחלון.

  • יש לך טיפים נוספים? ספרי לנו בתגובות!