איך משקים עציץ תלוי?

18 March, 2021

איך משקים עציץ תלוי?

עציצים תלויים מוסיפים יופי לכל חלל והופכים כל חדר לגן עדן פורח, אבל, אמממ...איך בדיוק אמורים להשקות אותם בלי להשקות על הדרך גם את הרצפה ואת השטיח?

אל תדאגי- אנחנו כאן בשבילך!

הכנו עבורך מדריך קצר שיעזור לך להשקות את העציצים התלויים שלך בקלי קלות. אז מה אומרת, מוכנה להכניס את הטבע אלייך הבייתה לכבוד חג האביב?


אני יכולה להשקות את העציץ שלי כשהוא תלוי, או שאני צריכה להוריד אותו כדי להשקות?

כדאי גם וגם!

להשקייה בקטנה, אפשר להשקות את העציץ שלך כשהוא עדיין תלוי, אבל אנחנו ממש ממליצות להוריד אותו מדי פעם להשקייה יותר רצינית.  כשתורידי את הצמח שלך מהמתלה תוכלי גם לבדוק מה שלום העציץ שלך, אם הוא צריך עוד קצת תשומת לב, ועל הדרך גם לנגב את האבק מהעלים שלו. 


עציץ תלוי לתקרהמתלה לעציץ תלוי

 

אוקי, שכנעת אותי, אני אוריד את העציץ התלוי שלי מדי פעם. איפה כדאי להשקות אותו?

אנחנו ממליצות על הכיור או האמבטיה. את יכולה גם להשקות אותו בגינה- איפה שהכי נוח לך. המקומות האלו אידיאלים כי תוכלי להשקות אותם כמו שצריך בכיף, בלי לדאוג לגבי הבלאגן שיווצר במהלך ההשקייה.

מתלה לעציץ תלוי

 מתלה לעציץ תלוי

מה כמות המים המומלצת ואיך אני יודעת אם אני משקה את העציץ שלי יותר מדי?

הרבה אנשים לא יודעים את זה, אבל המשמעות של השקיית יתר זה השקייה לעיתים קרובות מדי, ולא השקייה עם יותר מדי מים. כשאת משקה את הצמח שלך הוא כבר צמא (נגיע לאיך לזהות את זה בהמשך) אז כדאי לשקות אותו עד נגירה. ככה, המים שוטפים את כל המינרלים והמלחים הלא רצויים מהאדמה, והמים לא נתקעים סביב השורשים.


כשאני משקה את העציץ התלוי שלי, המים נוזלים למטה ומשקים את הרצפה ואת השטיח. איך אני יכולה להימנע מצב כזה?

לכל כלי טוב לעציצים יש חור ניקוז. בלי חור ניקוז, המים חונקים את האדמה מסביב לצמח וגורמים לריקבון השורשים. הבעיה היא שכשמשקים עציץ מגובה, המים מחור הניקוז יכולים לחלחל דרך חור הניקוז וליצור שלולית וטפטופים באמצע החדר. 

הבעיה הזו היא זו שגרמה לנו לחשוב מחדש על עציצים תלויים, ולעצב את הכלי החכם שלנו. שלא כמו עציצים תלויים אחרים, ובעיקר כאלו ״מעוצבים״, הצמח שלנו עוצב עם חור ניקוז ועם קערית מיוחדת ממש מתחת לכלי. הקערית אוספת את המים העודפים לתוכה, ושומרת על השטיח והרצפה שלך יבשים, ועל השורשים של הצמח בריאים. 

מתלה לעציץ תלוי

 מתלה לעציץ תלוי

איך אני יודעת אם הצמח שלי צמא וזקוק להשקייה?

בדרך כלל, מספיק לטבול אצבע באדמה ולהשקות את הצמח שלך רק כשהאדמה יבשה לחלוטין. יש צמחים שיותר כיף להם כשהאדמה לחה, אז שווה להתייעץ עם גוגל אם את לא בטוחה.

עכשיו את בטח חושבת לעצמך, אין דרך אחרת שבה אפשר לבדוק את מצב הצמח שלי, בלי לטבול אצבע באדמה ולהתלכלך? עם הכלי המיוחד שלנו, יש:) בגלל שהכלי שלנו עשוי מאלומניום קל, כשהאדמה יבשה, משקל הכלי יהיה קל. כשהאדמה מלאה במים, הכלי יהיה כבד. את יכולה להרים קצת את הכלי ולראות אם הוא כבד- כך תדעי אם הגיע הזמן להשקות את העציץ שלך. ככל שיעבור הזמן, תכירי את הצמח שלך יותר לעומק ותוכלי לדעת מתי בדיוק להשקות אותו לפי משקל הכלי. 


מה לעשות עם העציץ התלוי שלי כשאני נוסעת לסופ״ש?

הכלי שלנו לעציץ תלוי כאן לרשותך! לכלי שלנו יש מנגנון השקייה מיוחד, כזה שיקל עליך בטיפול בצמחים שלך. אם הכלי שלנו לעציצים, המים העודפים נוטפים לתוך קערית שממוקמת מתחת לכלי. כשהצמח צמא, הוא שותה את המים העודפים עם חוט כותנה מיוחד.


הכלים שלנו הם קצת כמו בייביסיטר לעציצים שלך- הצמחים שלך עדיין זקוקים להורים שלהם, אבל אם את לא נמצאת בבית לסוף שבוע מישהו עדיין דואג להם.


עכשו שענינו על כל השאלות הכי בוערות שלך לגבי השקייה של עציצים,בואי להכיר את הכלי החדש שלנו לעציץ תלוי מהתקרה:) הוא יעזור לך להכניס את הטבע הבייתה בצורה מקסימה וייחודית ולהפוך כל חדר לג׳ונל קסום.

לעציץ התלוי שלנו

מתלה לעציץ תלוי