המדריך להשקיית צמחי בית

05 August, 2021

המדריך להשקיית צמחי בית

קרדיט תמונה: רייצ׳ל ולנטה

על פניו, השקייה של צמחי בית נראה כמו מטלה קלילה יחסית, אבל במציאות... זה לא כזה פשוט!

אל תדאגי, בשביל זה אנחנו כאן:)

איגדנו את ה-טיפים שיעזרו לך להבין את צמחי הבית שלך יותר טוב, ולהפוך ללוחשת לצמחים שיודעת בדיוק מתי הם צמאים, ומתי כדאי להניח להם.


 1. כל כמה זמן כדאי לך להשקות את צמחי הבית שלך?
  לכל צמח יש צרכים שונים. צמחים שמגיעים מאקלים מדברי, כמו קקטוסים, צריכים פחות מים מצמחים שהתפתחו ביערות הגשם למשל. ואפילו אותו צמח יזדקק לפחות מים בעונות הקרות יותר של השנה. בגלל זה, העצה שתשמעי לפעמים במשתלות להשקות כל שבוע או שבועיים היא עצה לא טובה.

כלים חכמים לעציציםלכלי לעציץ תלוי

על מנת להבין כל כמה זמן כדאי לך להשקות את הצמחים שלך, תצטרכי לבדוק מדי פעם מה שלומם, ולראות אם הגיע הזמן להשקות אותם. אם את מפחדת שתשכחי, אפשר ואפילו מומלץ לשים תזכורת שבועית בפלאפון או ביומן בגוגל. איך תדעי מתי הצמח שלך צמא? טבלי אצבע באדמה. אם האדמה יבשה- אפשר להשקות. אם היא לחה- חכי עם זה קצת. יש צמחים שאוהבים שהאדמה שלהם קצת לחה, חיפוש קצר בגוגל יכול לעזור לך פה.


 • כמה מים הצמחים שלך צריכים בכל פעם? 
 • הרבה אנשים מתבלבלים וחושבים שהשקיית יתר זה שימוש ביותר מדי מים, אבל המשמעות של השקיית יתר זה השקייה לעיתים קרובות מדי.

  אז מה בכל זאת כמות המים שצריך?

  התשובה היא עד נגירה, כלומר עד שיטפטפו מים מחור הניקוז. ככה, המים שוטפים את כל המינרלים והמלחים הלא רצויים מהאדמה, והמים לא נתקעים סביב השורשים.

  זאת הסיבה שהרבה אנשים (גם אנחנו!) אוהבים להשקות את הצמחים שלהם באמבטיה או בכיור. ככה האדמה תוכל לקבל את כמות המים המספקת (אדמה ספוגה במים זה לא דבר רע בהקשר הזה) ואת תוכלי לחסוך את כאב הראש שמתלווה להשקיית השטיח.

  בפעם הבאה שאת דואגת לגבי השקייה מרובה מדי- אל! רק שימי לב שיש חור ניקוז ככה שהמים לא יישארו בכלי (ויגרמו לריקבון שורשים… לא נעים).

  כלים חכמים לעציצים


 • שימי לב שלכל הכלים שלך יש חור ניקוז
 • הרבה פעמים, מי שמעצב כלים לעציצים חושב רק על היופי, ולא לוקח בחשבון את הצרכים של הצמח שלך. כשאת שותלת עציץ בכלי בלי חור ניקוז, את יכולה להיות בטוחה שהוא לא יהיה עציץ שמח במיוחד. חור ניקוז מאפשר למים העודפים בהשקייה לצאת החוצה, ולא להישאר בכלי (ריקבון שורשים, כבר אמרנו). כשעיצבנו את הכלים שלנו לעציצים, ידענו שאנחנו לא יכולים לעשות דבר כזה לצמח שלך, אז לכל הכלים שלנו יש חור ניקוז. את יכולה למצוא אותם כאן:

  לכלים עם חור ניקוז

  לכלים החכמים שלנו
  לכלים החכמים לעציצים

 • קחי את זה לשלב הבא עם מנגנון השקייה חכם
 • רגע… מה אם הצמח שלך היה יכול להשקות את עצמו? יש אפשרות כזו!! לכלי שלנו יש מנגנון השקייה מיוחד שיקל עליך בטיפול בצמחים שלך וישקה אותם עבורך כשאת לא נמצאת לסופ״ש קצר או אפילו אם סתם שכחת לבדוק.

  איך זה עובד? בכלים שלנו המים העודפים נוטפים לתוך קערית שממוקמת מתחת לכלי. כשהצמח צמא, הוא שותה את המים העודפים עם חוט כותנה מיוחד. אפשר לשים שם מים באופן קבוע בלי לדאוג שהצמח יקבל יותר מדי, הוא שותה רק כאשר הוא זקוק לעוד שלוק.


  לכל הכלים שלנו יש מנגנון השקייה חכם (אפילו לקטנים:)). לקולקציית הכלים החכמים שלנו:

  לכלים החכמים שלנו


  אז לסיכום:

  1. השקי את הצמחים שלך כשהאדמה יבשה (אפשר לבדוק עם האצבע).
  2. השקי אותם עד לנגירה מלאה, ועד שהמים יוצאים מחור הניקוז
  3. תבדקי שלכל הכלים שלך לעציצים יש חור ניקוז
  4. עדיין קצת מבולבלת לגבי השקיית צמחי הבית שלך? שווה להשתמש בכלי עם מנגנון השקייה חכם

  מה הדבר שהכי מבלבל אותך לגבי השקיית צמחים? ספרי לנו למטה בתגובות