צמח הבית שקל לגדל

22 January, 2020

צמח הבית שקל לגדל

אם הצמח הזה רק היה אומר לי מה הוא צריך!!

כמה פעמים אמרתי לעצמי את המשפט הזה כשהתחלתי לגדל (נו, טוב, להרוג) צמחים.

הצמח הכי קל לגידול

הייתי משגעת את הגוגל ואת העובדת המסכנה במשתלה - איזה צמח יהיה לי הכי קל לגדל?התשובות תמיד חזרו על עצמם - קקטוס, סוקולנט, סנסיווריה. אבל גם אותם הרגתי. שוב ושוב.

הבעיה עם כל הצמחים ה״פשוטים״ האלו זה שהם לא מסבירים מה הם צריכים עד שנהיה מאוחר מדי והם כבר מתים.

ואז הגיע הפוטוס.

הצמח המושלם שממש אומר לי למה הוא זקוק בזמן אמת, אבל נותן קצת מרווח נשימה אם במקרה לא הבנתי אותו טוב מספיק.

צמחים שקל לגדל

הסיבה שהצמח הזה כל כך קל לגידול היא שלא כמו אחיו שלא זקוקים להרבה מים, כשהוא צמא הוא ממש יראה לכם. העלים שלו נהיים נפולים ומאוד רכים, קצת חסרי חיים כאלה. כמה שעות לאחר ההשקיה העלים יקומו לתחייה ויזדקפו כמו קסם. 

צמחים שקל לגדל

הפוטוס גם מאוד מגוון, אפשר למצוא זנים שונים שלו במשתלות ובאיקאה, והגוון שלו משתנה לפי המקום בו תניחו אותו. ליד מקור אור העלים שלו יקבלו פסים בהירים ירוקים, במקום חשוך יותר העלים שלו ישארו ירוקים. ואפילו אם הוא ימות (וזה עלול לקרוא), תוכלי לחתוך לו את כל הצמיחה, לתת לאדמה שלו להתייבש באופן מלא, ולהתחיל מהתחלה. עם אותו הצמח!

צמחי בית שקל לגדל

בתור התחלה - תנו לו לצמוח ולהשפך בגובה העין כדי שתוכלי להשגיח עליו מקרוב (מתלי העציצים שלנו מושלמים בשביל זה) וללמוד את הצרכים שלו לעומק. אחרי שתצליחו איתו תוכלו לעבור לצמחים מאתגרים יותר. 

כאן בדרך כלל מגיעה השאלה - כל כמה זמן להשקות אותו?

התשובה היא שאין תשובה! מי שאומר לכם פעם בשבוע, פעם בעשרה ימים, פעם בשבועיים - אל תקשיבו לו! צרכי ההשקיה של הצמח משתנים מכלי לכלי, מעונה לעונה, מבית לבית - בקיצור הבנתם. אם עבר שבוע ואתם חושבים שהגיע הזמן להשקות אותו, בידקו אם האדמה לחה - ממש הכניסו אל האדמה את האצבע עד לפרק הראשון או השני. משקים אותו כשהאדמה יבשה. מתלבטים? חכו עוד יום יומיים. תמיד עדיף חוסר מים מעודף מים.

 

למתלים שלנו לצמחים