טיפים לעיצוב צמחים בבית

09 December, 2021

טיפים לעיצוב צמחים בבית

קרדיט תמונה: @doroplants

ייתכן ואת אמא גאה לצמחים המון שנים, ואולי זו אהבה חדשה שגילית בזמן הסגרים כשרק המשתלות היו פתוחות… מה שבטוח - ברגע שהכנסת צמחים לתוך הבית, קשה שלא להתאהב. 

אם את בתהליך של להפוך את הבית לגן עדן פורח, את בטח מנסה לחשוב על דרכים יותר יצירתיות להשוויץ בצמחים הדנדשים שהבאת הביתה (במקום סתם להניח כלי על הרצפה בסלון). 


ואכן, הגעת למקום הנכון! אספתי שלוש דרכים לסידור צמחים בבית שיעזרו לך להתאהב בו מחדש. מקווה שאחד (או כל השלושה) ימצאו חן בעינייך.

שנתחיל?

עציץ תלוי מהקירקרדיט תמונה: @cozy. happy.home
  1. עציץ תלוי מהקיר

זו ה-דרך האהובה עלי לעצב צמחים ברחבי הבית, בעיקר בגלל שכשתולים צמח הוא נמצא בגובה העיניים - וככה ממש *רואים* אותו ונהנים ממנו הרבה יותר. כשהצמח תלוי מולך, יותר קל לזכור לזכור לטפל בו, ויותר נוח ולהשוויץ בו כשאורחים מגיעים אלייך (חשוב לא פחות:)).

תליית צמח על הקיר גם מנצל את גובה החדר - מה שגורם לאשליית מרחב ונותן תחושה שהחדר יותר גדול. המתלה שלנו מתאים לכל כלי לעציץ, והוא נראה יפה במיוחד הכלי החכם שלנו. 

2. מעמד לעציץ 

דמייני ספה ענקית ומגושמת, צמודה לרצפה. עכשיו דמייני את אותה הספה, רק עם רגליים דקות וארוכות - את מרגישה את הקלילות ואת האוויר שפתאום נוספו לתמונה? כשאת משתמשת במעמד לעציץ, את עושה בדיוק את אותו דבר לעציץ שלך - מעניקה משב אוויר ונותנת לצמח שלך תחושת ריחוף. הכל נראה הרבה יותר קליל, בד בבד עם הענקת דגש ותשומת לב לצמח האהוב עלייך. הכנתי תמונת לפני ואחרי כדי שתוכלי לראות את ההבדל בעצמך:) זה שינוי קטן, אבל מכוון. ובעיצוב, כוונה תחילה זה שם המשחק.

כלי לייחור

קרדיט תמונה:@jessoliverbaggett

3. כלי לייחור

טכנית ייחורים הם לא צמחי בית, אבל אם עדיין לא ניסית להשריש צמח במים אני ממליצה בחום! זה מאוד פשוט וגם מאוד מספק לראות את הגבעול שלך מתחיל לגדל שורשים חדשים. 

החלק הכי כיפי בייחורים זה שאפשר למקם אותם בכל רחבי הבית - על המדפים במטבח, על מדף הספרים, על אדן החלון או על השולחן בסלון. בונוס - ייחורים הרבה יותר קלים לטיפול מצמחי בית. אפשר לשתול אותם באדמה כשהם מצמיחים שורשים, או להשאיר אותם במים כל עוד זוכרים להחליף את המים בערך פעם בשבוע-שבועיים.


הכלי הייחודי שלנו לייחור הופך כל כוס לאגרטל צמחים יפיפיה, ומגיע עם מדריך מאוייר שיעזור לך לייחר פוטוס, צמח בת שבע, או גלעין אבוקדו בקלי קלות.


אני מקווה שהרעיונות האלו יעזרו לך למצוא את הדרך הייחודית לך לעצב צמחים ברחבי הבית. ואם חיפשת עוד דרכים מקוריות, את יכולה למצוא כאן את גם שאר קולקציית הכלים והאקססוריז שלנו לעציצים.