על צמחים וחיות בית

10 February, 2022

על צמחים וחיות בית

קרדיט תמונה: @kirsten.diane

אם יש לך חיות מחמד בבית ואת מנסה לגדל גם צמחים, את יודעת שזה יכול להיות אתגר לא פשוט.הצמחי היפים שלך מהווים פיתוי לא קטן לחיות מחמד סקרניות, שנוטות לכרסם, לנשנש, לחפור, ולפעמים ממש לתקוף את הצמחים. ובגלל שהרבה צמחי בית יכולים להיות רעילים עבור כלבים וחתולים (ושאר חיות בית), אספנו עבורך רשימת צמחים ידידותיים לחיות מחמד כדי שתוכלי להיות רגועה.

 

 עציץ תלוי

קרדיט תמונה: @cozy.happy.home

צמח העכביש

צמח העכביש מעולה לבעלי חיות מחמד מ-2 סיבות: הוא לא רעיל, והוא גם צמח נשפך שקל לתלות הרחק מהישג ידם של חיית המחמד שלך. צמח העכביש לא דורש הרבה תשומת לב (מה שהופך אותו לצמח מצויין למתחילים), קשה להרוג אותו וקל מאוד להחזיר אותו לתחייה. בונוס: אפשר גם לייחר אותו!

 כלי גדול אתונה

אתונה- כלי לעציץ גדול 

קליתאה אורביפוליה

הקליתאה היא אחד הצמחים הכי מרשימים בסביבה. היא דורשת טיפה יותר מיומנות ומסירות מצמח העכביש, אבל היא לגמרי שווה את זה. היא מרהיבה ביופיה עם עלים יפיפיים בצורת  אליפסה, ולמזלם של חיות המחמד שלך- היא גם לא רעילה. טיפ השקייה: הקליתאה מעדיפה מים רכים, כלומר לא מי ברז אלא מי גשמים או מי. מזגן. כדאי לשמור על האדמה שלה כמעט יבשה ולא ספוגה במים, והעלים שלה ישמחו לתוספת לחות מדי פעם (בסופו של דבר, מדובר בצמח טרופי שמקורו בגו׳נגל).

 

פרייה כלי ישר לעציץ

כלי לעציץ ישר

פילאה

זה אחד הצמחים שאני הכי אוהבת לשים על אדן החלון. הוא צמח עמיד, יפיפייה וקל לטיפול. כדאי להשקות אותו כשהעלים רכים ונפולים, ולשים לב שאת מסובבת אותו מדי פעם כדי שכל העלים שלו יקבלו כמות שווה של אור שמש

איזה צמח הכי אהבת? ספרי לנו בתגובות!